Údržba strešných okien a žalúzií

údržba strešných okien

Starostlivosť o strešné okno

Údržba strešných okien je jednoduchá: pravidelné čistenie skla a premazanie pántov raz za rok. Pánty sú vyrábané z ušľachtilej ocele. Všetky strešné okná Toso možno pretočiť o 180 °, aby bol pri umývaní zaistený jednoduchý prístup aj k vonkajšiemu sklu. Okná sú navyše vyrábané s bezúdržbovou povrchovou úpravou Titan Glass.

titan-glass pre jednoduché čistenie zasklenie 

Údržba - Titan glass

Špecifickou vlastnosťou zasklievacieho riešenia Titan Glass je to, že sa na vonkajšom povrchu okna zachytáva oveľa menej nečistôt. Pri procese výroby skiel je priamo na ich povrch nanesená špeciálna tenká vrstva oxidu titaničitého. Pri vystavení slnečným lúčom titánová vrstva reaguje dvoma spôsobmi:
1. Vplyvom fotokatalytického procesu reaguje s UV žiarením, ktoré je súčasťou prirodzeného denného svetla, a rozpúšťa organické nečistoty.
2. K umytí rozložených nečistôt využíva dažďa. Vďaka tomu je starosť o okná bezproblémová a pritom nezaťažuje životné prostredie!

Okrem toho sklo pri Titan Glass usychá rýchlejšie a sklo preto pri uschnutí zostáva dlhšie čisté, je na ňom menej šmúh a zabezpečuje nerušený výhľad, vďaka čomu je výhodné pre všetky vonkajšie zasklenej plochy vo vašom dome.

Drevené časti strešných okien je možné čistiť teplou mydlovou vodou. Pre zaistenie lehého otáčania premažte raz za rok otočné stredovej závesy. V prípade potreby vyčistite nadokenné a bočné časti lemovania od lístia, aby bol umožnený plynulý odtok dažďovej vody v bezprostrednej blízkosti okna.

umývanie roliet

Údržba - rolety a žalúzie

Rolety, žalúzie a markízy nevyžadujú pravidelnú údržbu. Ak je to však nutné, čistite ich navlhčenou handričkou. Návod na údržbu je rovnaký na doplnky ako pre okná Toso tak i pre žalúzie a rolety pre strešné okná VELUX, FAKRO a DAKSTRA.

starostlivosť o predokenné rolety 

akú údržbu vyžadujú vonkajšie rolety?

Odporúčame pravidelné čistenie plechovania a oblasti v blízkosti predokenné rolety. Pre zaistenie bezchybnej funkcie rolety nie je potrebná pravidelná údržba. Pri správnom používaní bude roleta slúžiť po dlhé roky.

elektrické otváranie strešného okna

starostlivosť o elektrické otváranie

Motor a riadiacu jednotku spínače čistite vlhkou handričkou; používajte normálne čistiace prostriedky. Elektrické otváranie nevyžaduje špeciálne udržiavanie. Za účelom predĺženia životnosti a bezchybného fungovania však odporúčame raz v roku premazať reťaz bežným olejom.

Späť do obchodu