Drevené strešné okná Toso s dvojsklami

parametry TOSO IDEALzáruka 10 rokov na strešné okno Toso Ideal

Zasklenie s tvrdenými dvojsklami U=1,0 W/m2K plnenými argónom. Drevo z výberovej severskej borovice najvyššej kvality A +. Záruka 10 rokov. Mikro-ventilácia s nastaviteľnou intenzitou vetrania. Spodné ovládanie kľukou s trojbodovým uzáverom.

Značka: Toso
od 190 €
Kategória: Strešné okná Toso ®
Záruka: 10 rokov
rozmer: 55x78 cm
Skladom
190 €
rozmer: 66x118 cm
Skladom
219 €
rozmer: 78x98 cm
Skladom
223 €
rozmer: 78x118 cm
Skladom
234 €
rozmer: 78x140 cm
Skladom
261 €

Drevené strešné okná Toso

Parametre strešných okien Toso ®

 • Koeficient U = 1.1 W / m2K
 • Plnené argónom ÁNO
 • Trieda neprievzdušnosti Class 4
 • Odolnosť voči zaťaženiu vetrom C4
 • Vodotesnosť Class E1500
 • Redukcia hluku (dB) 32 dB (-1, -5)
 • Priepustnosť svetla 0.80
 • Celková priepustnosť slnečnej energie 0.60
 • Zasklenie 4/17 / 4H - Tvrdená dvojskla plnená argónom
 • Drevo Výberová severská borovica najvyššej akosti A +
 • Lakovanie Impregnácia a dvojvrstvové lakovanie
 • Privetrávanie Mikroventilácia s nastaviteľnou intenzitou vetrania
 • Záruka 10 rokov

Kyvné strešné okno

Otváranie

Ventilácia je zaistena mikro-ventiláciou s nastaviteľnou intenzitou vetrania. Strešné okná Toso sú vyrábané v obľúbenom kyvnom vyhotovení s pántami umiestnenými v strede okna. Tým je zaistená jednoduchá obsluha a v prípade potreby umývania, stačí jednoducho okno úplne otvoriť a pretočiť až o 180 stupňov. Tým sa vonkajšia strana skla pretočí do miestnosti a okennú tabuľu tak možno veľmi ľahko umyť. Samotné ovládanie strešného okna je umiestnené v jeho spodnej časti pomocou kvalitnej a esteticky vydarené kľučky s trojbodovým uzáverom. Kľučku možno nastaviť do troch rôznych polôh: v prvej polohe je okno úplne uzatvorene a ďalšie dve polohy slúži pre slabšiu alebo silnejšiu mikro-ventiláciu.

Materiál a povrchová úprava

Drevené časti okien Toso sú vyrobené z výberového borovicového dreva, ktoré pochádza z certifikovaných lesov. Pre okná Toso je používané drevo akosti A +. Jedná sa o dánsku borovicu, ktorá je vďaka tamojším drsným klimatickým vplyvom podstatne hustejšia a mnohonásobne odolnejšia ako borovica pochádzajúca z tuzemských zdrojov. Drevo je precízne opracované na vysokoobrátkových stojoch pre dokonalý vzhľad a hladkosť. Drevo je ďalej ošetrené metódou impregnácie v podtlakových komorách, tak aby bolo chránené hĺbkovo a nie iba na povrchu. Samozrejmosťou je tiež konečná povrchová úprava dvoma vrstvami kvalitného vodou riediteľného lakovania. Týmto je zaistená ochrana drevených častí na mnoho rokov.

Zasklenie

Zasklenia je dôležitým prvkom, ktorý ovplyvňuje nielen tepelné ale aj zvukové a bezpečnostné vlastnosti strešného okna. Pri oknách Toso je použité kvalitné zasklenie izolačnými dvojsklami s medzi sklami priestorom vypleněným argónom. Súčasťou zasklenia je aj takzvaný teplý rámik, ktorý je u našich okien výhradne z nerezu. Tento nerezový rámček je maximálne odolný voči extrémnym teplotám a preto ani po rokoch nepodlieha deštrukcii, čo je pre dlhú životnosť celého okna veľmi dôležité.

Dôležitou vlastnosťou kvalitného zasklenia je tiež jeho odolnosť proti krupobitiu. Z tohto dôvodu je vo všetkých strešných oknách Toso použité zasklenie s tvrdenými dvojsklami, ktoré sa vyznačujú vysokou odolnosťou proti krupobitiu a zaisťujú bezpečnosť podkrovného bývania.

 

Drevené strešné okno

Dodacie lehoty

Všetky strešné okná, rolety, žalúzie, markízy a ďalšie výrobky Toso máme na sklade v dostatočnom množstve. Dodacia lehota u všetkých výrobkov Toso je preto veľmi krátka a zákazníci majú tovar doručený najčastejšie do troch pracovných dní.

Výrobca

Strešné okná a rolety Toso vyrába dánsky koncern VKR Holding (vlastník svetoznámej značky VELUX, Velfact, Windows Master, Altaterra). Je to tradičný a svetovo najväčší výrobca strešných okien už od roku 1941.

Záruka

Na výlezy a tieniace doplnky (rolety, žalúzie, markízy a ďalšie) platí záruka na dobu 2 rokov. Na strešné okná Toso, lemovanie a predokenné elektrické rolety platí záruka na dobu 10 rokov.

Späť do obchodu