Strešné okná TOSO ®

Ak vyberáme strešné okná, najčastejšie sa rozhodujeme medzi plastovou a drevenou variantou. Kľúčovú úlohu hrá kvalita materiálov a prevedenie okien. Za prijateľnú cenu môžeme získať vynikajúce vlastnosti. Aké? Kam je možné okna aplikovať a ako si s inštaláciou poradí laik? Na tieto aj ďalšie otázky nájdete odpovede tu na stránkach výrobkov Toso od dánskeho výrobcu VKR holding (VKR je majiteľ spoločnosti VELUX).

Drevené střešné okná

Výberové drevo zo severskej botrovice je certifikované systémom PEFC. Drevo je pod tlakovo impregnované a potom opatrené dvoma vrstvami kvalitného lakovania.

 • Drevo v najlepšej kvalite A+
 • Záruka 10 rokov
 • Najlepšia kvalita dreva, prírodná borovica
 • Tvrdené sklo a silnejší profil - lepšia izolácia
 • Vrátane upevňovacích prvkov
 • Dodanie do 3 pracovných dní

 

Plastové strešné okná

Plastové strešné okná Toso® s patentovo chráneným systémom komôr vyplnených izoláciou zaisťujúcich mimoriadne tepelno izolačné vlastnosti.
 • Výrobok v najlepšej kvalite A+
 • Záruka 10 rokov
 • Najatraktívnejšie PVC na trhu
 • Skvelá voľba nielen pre kúpeľňu a kuchyňu
 • Vrátane upevňovacích prvkov
 • Dodanie do 3 pracovných dní

 

Záruka 10 rokov

Strešné okná Toso s celo európskou certifikáciou CE. Záruka je poskytovaná na dobu 10 rokov. Záruka je platná aj v prípade montáže svojpomocou.

 

Strešné okná s modernou techológiou

Okná Toso ponúkajú moderné a inovatívne riešenia, ktoré jejim užívateľom ponúkajů vysoký komfort bývania a vďaka vynikajúcim tepelno izolačným vlastnostiam tiež úsporu na vykurovaniu. Iba strešné okná značiek Velux a Toso ako jediná na súčasnom trhu môžu svojim užívateľom ponúknuť najvyššiu triedu vodotesnosti a neprievzdušnosti (class C4).

 

Zatienenie pre strešné okná Toso

K dispozícii je mnoho zatieňovacích doplnkov, ktoré splnia potreby a priania všetkých užívateľov. V ponuke sú nielen jednoduché zatieňujúce rolety, ale aj precízne zatemňujúce rolety s postrannými lištami, lamelové žalúzie, vonkajšie markízy, vonkajšie elektrické či solárne rolety či elektrické ovládanie.

 

Výber vhodného strešného okna

Pri rekonštruovaní či výstavbe nového podkrovného bývania sa bez strešných okien nezaobídeme. Otázkou je aké okno zvoliť, aby bolo nielen spoľahlivé, funkčné, pohodlne sa ovládalo aj udržovalo a aby týmto vlastnostiam zodpovedala tiež obstarávacia cena. Na otázku, koľko ich budete potrebovať, je odpoveďou skutočnosť, že zasklená plocha okien by mala zodpovedať približne desiatim percentám plochy miestnosti. Pri voľbe vhodnej veľkosti a počtu je potrebne uvažovať v širších súvislostiach z hľadiska architektonického pojatia interiéru. Významnú úlohu tu hrá napríklad symetria miestnosti a celková atmosféra podkrovia.

 

Drevené alebo plastové strešné okná?

Strešné okná sa vyrábajú v drevenom alebo plastovom prevedení. Drevené okná majů vynikajúce tepelné-izolačné vlastnosti a sú veľmi pevné. Vyrábajú sa z kvalitného dreva z výberové severske borovice (z vakuove impregnovaných lamelovaných profilov) ich povrch sa upravuje lakovaním. Hlavným dôvodom ich obľúbenosti je ich prírodná krása aj priaznivejšia cena. Pre miestnosti s vyššou vzdušnou vlhkosťou, ako sú kúpeľne kuchyne, však výrobcovia častejšie odporúčajů plastové strešné okná. Takéto okno získava maximálnu odolnosť voči vlhkosti, chladu, prachu, nečistotám a poškodeniu. Veľkú prenostou je, že nevyžadujú žiadné ďalšie úpravy ani údržbu. Biela farba vnútorné časti okna, elegantný vzhľad ľahká údržba sú dôvody, prečo si je stále viac ľudí objednáva do všetkých miestností svojho podkrovia.

 

Manuálne či elektrické ovládanie?

Diaľkové OVLÁDANIE zaisťuje jednoduchú a veľmi pohodlnú manipuláciu. Je IDEÁLNE najmä pre ťažko dostupné okná. Ak sa rozhodnete namontovať viac kusov, je elektrické OVLÁDANIE naozaj namieste. Elektrické OVLÁDANIE je možné doplniť vnútornými aj vonkajšími roletami či žalúziami.
 

Zasklenie

Energetický šetrné zasklenie umožňuje znížiť tepelné straty a zaisťuje výbornú zvukovú izoláciu. Špeciálny postup výroby ( "teplé rámčeky") znižujú i možosť kondenzácie pár v chladných klimatických podmienkach. Moderné strešné okná Toso majú vďaka pokrokovej technológii veľmi dobré tepelne-izolačné vlastnosti vyjadrené nízkymi hodnotami súčiniteľa prestupu tepla (U). V nasej klimatické oblasti sú rozšírené energeticky úsporné dvojsklá vyplnené vzácnym plynom argónom. Špeciálna skladba zvyšuje redukciu hluku, zvyšuje bezpečnosť, lebo tvrdené sklo je odolé aj extrémnemu krupobitiu.
 

Dekorácia a tienenie

V podkroví sa uplatnia aj rôzne doplnky, ktoré výrazne zlepšujú kvalitu života jeho užívateľov. S ich pomocou sa dá v miestnosti kedykoľvek vytvoriť prítmie, úplná tma či regulovať množstvo intenzity slnečného žiarenia. Dôležitým kritériom je jednoduchosť montáže a dlhá životnosť. Vnútorné a vonkajšie rolety, žalúzie markízy sú k dispozícii pre všetky rozmery našich strešných okien.
 
Späť do obchodu