Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.

Doprava: Pri objednávke v hodnote 200 € a viac je doprava po celej SR ZADARMO. Pri objednávke za menej ako 200 € je cena za dopravu 5 vr. DPH. 

 

Platba: Platba prevodom na účet (Slovenská sporiteľňa) je bez príplatku. Príplatok pri platbe dobierkou je 11 €.

 

Doprava zdarma po celej SRNáš ťažký výber strešných okien

Náš ťažký výber strešných okien

Je to už niekoľko rokov , čo sme vyberali do nášho nového rodinného domu strešné okná a ešte teraz si spomínam , aká to bola drina. Museli sme sa rozhodnúť, z akého materiálu okna chceme, aký typ otvárania zvolíme, dvojsklá alebo trojsklá, akú značku budeme preferovať apod. Prvoradé pre nás bolo mať strešné okná pokiaľ možno bezproblémová a minimálne náročná na údržbu.

Čo sa týka materiálu okien, prešli sme si variantmi snáď všetkých materiálov, z ktorých sa dajú okná vyrobiť . Začali sme klasicky na plastových oknách. Nemusí sa udržiavať, sú lacnejšia varianta, majú dobré vlastnosti. Moje ekologické cítenie sa ale s plastovými oknami nejako nemohlo popasovať, stačilo mi, že máme na fasáde mnoho polystyrénu. Prešli sme teda do fázy hliníkových strešných okien. Lenže cenovo dostupné profily sa nám vôbec nepáčili a nedali by sme si ich ani do kancelárie a za cenu vzhľadovo a dizajnovo prijateľných profilov by sme zase postavili ešte jeden menší domček. Skončili sme teda nakoniec opätovne u okien plastových a tie sme aj vybrali.

Chvalabohu sme narazili na solídneho predajcu, ktorý nám s výberom tých pravých okien do nášho domu poradil. Bolo to vtedy veľmi ťažké rozhodovanie, ale teraz po rokoch používania okien, musím povedať, že sme vybrali dobre. Nevieme, čo je to problém s námrazou, rosením či zatekaním. Okná sú skvelá v zime, ale aj v lete v kombinácii s vonkajšou roletou. Okná výborne vetrajú, majú k tomu špeciálne otvory, bez toho, aby človek musel púšťať teplo zo strechy otváraním, a naopak v zime sa ešte nestalo, aby som pri vyvetranie otvorením okna, ho už potom nemohol zavrieť, tak ako sa to stalo môjmu známemu.

Jednoducho, zatiaľ sme s oknami úplne spokojní a dúfame, že to tak ešte dlho vydrží.

 

N2E3NGQ4M2