Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.

Doprava: Pri objednávke za menej ako 200 € je cena za dopravu 8 vr. DPH. Pri objednávke v hodnote 200 € a viac je doprava po celej SR ZADARMO.

 

Platba: Príplatok pri platbe dobierkou je 7 . Platba prevodom na účet (Slovenská sporiteľňa) je bez príplatku.


Doprava zdarma po celej SR


Pred objednaním

Pred objednaním strešných okien

Pred objednaní stešných okien Toso

Pred tým než objednáte strešné okná , odporúčame zvážiť možnosti , ktoré vam v priestoroch určených pre bývanie pomôžu zabezpečiť prostredníctvom strešných okien maximálne množstvo svetla . Vďaka prirodzenému dennému svetlu sa v našich domovoch cítime príjemne , pretože je dostatočný prísun svetla základnou potrebou každého z nás . Z tohto dôvodu môžeme zaistenie zodpovedajúceho množstva prirodzeného denného svetla označovať ako investíciu do seba .

Ak chceme zvýšiť množstvo prúdiaceho svetla do nášho interiéru na maximum , je dôležité vyberať strešné okná s prihliadnutím na tieto faktory:
+ Veľkosť strešných okien
+ Množstvo strešných okien
+ Umiestnenie strešných okien
+ Správne prevedenie vnútorného ostenia

Presvetlite svoje podkrovie

podkovie
Rovnaká okenná plocha môže znamenať viac denného svetla
Väčšími strešnými oknami do miestnosti prúdi viac denného svetla . Veľakrát je však výhodnejšie zvážiť aj druhú možnosť , ktorou je inštalácia väčšieho množstva menších strešných okien , ktoré nám pomôžu k lepšiemu celkovému presvetleniu celej miestnosti ( zobrazené v percentách na obrázku ) .

+ Inštaláciou jedného strešného okna je pokryté denným svetlom približne 46 % plochy miestnosti .
+ Ak použijeme dve strešné okná , kde je celková plocha zhodná ako je plocha okna uvedeného v predchádzajúcom prípade , pokryjeme prirodzeným svetlom približne 48 % plochy tejto rovnakej miestnosti .
+ Pri inštalácii štyroch strešných okien , ktoré majú opäť rovnakú celkovú plochu , ale ich rozmiestnenie v miestnosti je rovnomernejšie , osvetlíme prirodzeným denným svetlom približne 65 % rovnakej miestnosti .


 

Správny tvar ostenia pre väčší prísun denného svetla

ostenia

Inštaláciou ostenia , ktoré je vykonané v zodpovedajúcom tvare , docielime prúdenie väčšieho množstva svetla do miestnosti . U ostenia platí zásada , kde je spodná časť vykonaná zvisle ( v rovnakom uhle ako stena ) a horná časť naopak vodorovne ( v rovnakom uhle ako strop ) . Ak dodržíme túto jednoduchú zásadu , zaistíme tým maximálny možný prísun prirodzeného svetla do nášho interiéru .


 

Prirodzené prúdenie vzduchu

Prúdenie vzduchu

Správne prúdenie vzduchu okolo strešného okna
Pri chybnom prevedenie ostenia ( obrázok vľavo ) znemožníme správnu cirkuláciu vzduchu okolo strešného okna . Týmto môžeme zapríčiniť kondenzáciu na skle strešného okna . Pri správne prevedenom ostenia ( obrázok vpravo ) zabezpečíme správnu cirkuláciu teplého vzduchu okolo strešného okna , ktorý potom prirodzene prúdi po miestnosti . Vďaka správnemu prúdeniu vzduchu navyše eliminujeme možnosť vzniku kondenzácie a zrážanie vodných pár na okennej tabuli .


 

Možnosti montáže medzi krokvy

Montáž strešných okien medzi krokvy

Inštalácia strešných okien medzi krokvy
Pri výbere zodpovedajúceho rozmeru strešného okna , najčastejšie prihliadame ku vzdialenosti krokiev od seba . Tu platí zásada , že vyberáme strešné okná užšieho rozmeru než je vzdialenosť medzi krokvami . Ak potrebujeme výraznejšie menšie okno ako je daná vzdialenosť medzi krokvami , postupujeme vyplnením priestoru pridaním trámu , tak ako je to vyznačené na obrázku vpravo . Ak máme opačnú potrebu a potrebujeme väčšie strešné okno ako je vzdialenosť krokiev , je to už väčší zásah , pred ktorým by ste sa mali poradiť s odborníkom . Jedná sa o takzvanú krokvovu výmenu , ktoré je zobrazená na obrázku vľavo.


 

Vonkajší vzhľad pri osadení strešných okien

Osadení strešných okien

Vzhľad strechy a celého domu
Pri rozmiestnenie strešných okien je dôležité nezabúdať na vonkajši vzhľad strechy a tým aj celého domu . Zvlášť u domov , kde sú dominantné pravidelné uhly a tvary je vhodné pre celkový dojem strešné okná neinštalovať v rozpore s už použitými postupmi , tak ako je to uvedené na obrázku vľavo . Pre celkový dojem je vhodné zachovať súčasné línie a v ich súlade tiež inštalovať strešné okná ( obrázok vpravo ) .


 

Výber dĺžky strešného okna

Výber Dlžky strešného okna

Čím je sklon strechy miernejší tým použijeme dlhšie strešné okno
Rozmery strešných okien vyberáme nielen s ohľadom na presvetlenie miestnosti , ale dôraz kladieme aj na umožnenie nerušeného výhľadu . Neexistuje pevne dané pravidlo , ako by malo byť strešné okno dlhé a nie vždy nám výška miestnosti umožní použitie vhodnej dĺžky strešného okna . Aj tu však existuje jasná zásada , ktorá nám pomôže vybrať pre naše potreby ideálny rozmer strešného okna .Platí teda , že čím je sklon strechy miernejší tým dlhšie strešné okno použijeme . Naopak pri prudšom sklone strechy nám postačí kratšie strešné okno . Táto zásada nám umožní zabezpečiť nerušený výhľad z okna , ktorý je v ideálnom prípade možný ako v sede aj v stoji , bez toho aby sme sa pri pohľadu z oka museli ohýbať .

 


 

 

Koľko zadrží doplnky svetla

Kolko zadrzi doplnky svetla

Vonkajšie markízy : 61 %
Zatieňujúce rolety : 87 %
Zatemňujúce rolety : 100 %
Zatieňujúce doplnky vyberáme podľa účelu , ktorý nám daný doplnok umožňuje dosiahnuť . Obrázok upresňuje , ktorý doplnok viac a ktorý menej zabráni prenikaniu svetla . Ak chceme dlhšie spať alebo chceme li zabrániť odrazu svetla na monitore počítača alebo televízie , zvolíme rolety zatemňujúce . Ak nepotrebujeme v miestnosti dosiahnuť úplnej tmy , postačí nám lacnejšie zatieňujúce rolety prípadne markízy , ktoré nám aj pri zatiahnutí umožňujú výhľad von z okna . Markíza je navyše najúčinnejším doplnkom proti prehrievaniu interiérov slnečnými lúčmi .

MzMwOGZl