Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.

Doprava: Pri objednávke v hodnote 200 € a viac je doprava po celej SR ZADARMO. Pri objednávke za menej ako 200 € je cena za dopravu 5 vr. DPH. 

 

Platba: Platba prevodom na účet (Slovenská sporiteľňa) je bez príplatku. Príplatok pri platbe dobierkou je 11 €.

 

Doprava zdarma po celej SR


Pred objednaním

Pred objednaním strešných okien

Pred objednaní stešných okien Toso

Pred tým než objednáte strešné okná , odporúčame zvážiť možnosti , ktoré vam v priestoroch určených pre bývanie pomôžu zabezpečiť prostredníctvom strešných okien maximálne množstvo svetla . Vďaka prirodzenému dennému svetlu sa v našich domovoch cítime príjemne , pretože je dostatočný prísun svetla základnou potrebou každého z nás . Z tohto dôvodu môžeme zaistenie zodpovedajúceho množstva prirodzeného denného svetla označovať ako investíciu do seba .

Ak chceme zvýšiť množstvo prúdiaceho svetla do nášho interiéru na maximum , je dôležité vyberať strešné okná s prihliadnutím na tieto faktory:
+ Veľkosť strešných okien
+ Množstvo strešných okien
+ Umiestnenie strešných okien
+ Správne prevedenie vnútorného ostenia

Presvetlite svoje podkrovie

podkovie
Rovnaká okenná plocha môže znamenať viac denného svetla
Väčšími strešnými oknami do miestnosti prúdi viac denného svetla . Veľakrát je však výhodnejšie zvážiť aj druhú možnosť , ktorou je inštalácia väčšieho množstva menších strešných okien , ktoré nám pomôžu k lepšiemu celkovému presvetleniu celej miestnosti ( zobrazené v percentách na obrázku ) .

+ Inštaláciou jedného strešného okna je pokryté denným svetlom približne 46 % plochy miestnosti .
+ Ak použijeme dve strešné okná , kde je celková plocha zhodná ako je plocha okna uvedeného v predchádzajúcom prípade , pokryjeme prirodzeným svetlom približne 48 % plochy tejto rovnakej miestnosti .
+ Pri inštalácii štyroch strešných okien , ktoré majú opäť rovnakú celkovú plochu , ale ich rozmiestnenie v miestnosti je rovnomernejšie , osvetlíme prirodzeným denným svetlom približne 65 % rovnakej miestnosti .


 

Správny tvar ostenia pre väčší prísun denného svetla

ostenia

Inštaláciou ostenia , ktoré je vykonané v zodpovedajúcom tvare , docielime prúdenie väčšieho množstva svetla do miestnosti . U ostenia platí zásada , kde je spodná časť vykonaná zvisle ( v rovnakom uhle ako stena ) a horná časť naopak vodorovne ( v rovnakom uhle ako strop ) . Ak dodržíme túto jednoduchú zásadu , zaistíme tým maximálny možný prísun prirodzeného svetla do nášho interiéru .


 

Prirodzené prúdenie vzduchu

Prúdenie vzduchu

Správne prúdenie vzduchu okolo strešného okna
Pri chybnom prevedenie ostenia ( obrázok vľavo ) znemožníme správnu cirkuláciu vzduchu okolo strešného okna . Týmto môžeme zapríčiniť kondenzáciu na skle strešného okna . Pri správne prevedenom ostenia ( obrázok vpravo ) zabezpečíme správnu cirkuláciu teplého vzduchu okolo strešného okna , ktorý potom prirodzene prúdi po miestnosti . Vďaka správnemu prúdeniu vzduchu navyše eliminujeme možnosť vzniku kondenzácie a zrážanie vodných pár na okennej tabuli .


 

Možnosti montáže medzi krokvy

Montáž strešných okien medzi krokvy

Inštalácia strešných okien medzi krokvy
Pri výbere zodpovedajúceho rozmeru strešného okna , najčastejšie prihliadame ku vzdialenosti krokiev od seba . Tu platí zásada , že vyberáme strešné okná užšieho rozmeru než je vzdialenosť medzi krokvami . Ak potrebujeme výraznejšie menšie okno ako je daná vzdialenosť medzi krokvami , postupujeme vyplnením priestoru pridaním trámu , tak ako je to vyznačené na obrázku vpravo . Ak máme opačnú potrebu a potrebujeme väčšie strešné okno ako je vzdialenosť krokiev , je to už väčší zásah , pred ktorým by ste sa mali poradiť s odborníkom . Jedná sa o takzvanú krokvovu výmenu , ktoré je zobrazená na obrázku vľavo.


 

Vonkajší vzhľad pri osadení strešných okien

Osadení strešných okien

Vzhľad strechy a celého domu
Pri rozmiestnenie strešných okien je dôležité nezabúdať na vonkajši vzhľad strechy a tým aj celého domu . Zvlášť u domov , kde sú dominantné pravidelné uhly a tvary je vhodné pre celkový dojem strešné okná neinštalovať v rozpore s už použitými postupmi , tak ako je to uvedené na obrázku vľavo . Pre celkový dojem je vhodné zachovať súčasné línie a v ich súlade tiež inštalovať strešné okná ( obrázok vpravo ) .


 

Výber dĺžky strešného okna

Výber Dlžky strešného okna

Čím je sklon strechy miernejší tým použijeme dlhšie strešné okno
Rozmery strešných okien vyberáme nielen s ohľadom na presvetlenie miestnosti , ale dôraz kladieme aj na umožnenie nerušeného výhľadu . Neexistuje pevne dané pravidlo , ako by malo byť strešné okno dlhé a nie vždy nám výška miestnosti umožní použitie vhodnej dĺžky strešného okna . Aj tu však existuje jasná zásada , ktorá nám pomôže vybrať pre naše potreby ideálny rozmer strešného okna .Platí teda , že čím je sklon strechy miernejší tým dlhšie strešné okno použijeme . Naopak pri prudšom sklone strechy nám postačí kratšie strešné okno . Táto zásada nám umožní zabezpečiť nerušený výhľad z okna , ktorý je v ideálnom prípade možný ako v sede aj v stoji , bez toho aby sme sa pri pohľadu z oka museli ohýbať .

 


 

 

Koľko zadrží doplnky svetla

Kolko zadrzi doplnky svetla

Vonkajšie markízy : 61 %
Zatieňujúce rolety : 87 %
Zatemňujúce rolety : 100 %
Zatieňujúce doplnky vyberáme podľa účelu , ktorý nám daný doplnok umožňuje dosiahnuť . Obrázok upresňuje , ktorý doplnok viac a ktorý menej zabráni prenikaniu svetla . Ak chceme dlhšie spať alebo chceme li zabrániť odrazu svetla na monitore počítača alebo televízie , zvolíme rolety zatemňujúce . Ak nepotrebujeme v miestnosti dosiahnuť úplnej tmy , postačí nám lacnejšie zatieňujúce rolety prípadne markízy , ktoré nám aj pri zatiahnutí umožňujú výhľad von z okna . Markíza je navyše najúčinnejším doplnkom proti prehrievaniu interiérov slnečnými lúčmi .

MTQ0NG